Serwis-samochodowy.info > Artykuły > Decybele w tłumikach

Poszukujesz informacji na temat usterki w Twoim samochodzie ? A może po prostu chcesz znaleźć mechanika w najbliższej okolicy ? Na naszym portalu znajdziesz wiele przydatnych informacji. Ponadto możesz wysłać zapytanie do wielu warsztatów w Twojej okolicy, aby uzyskać najlepszą ofertę !

Decybele w tłumikach

Pewnie nie raz jeżdżąc po ulicy lub nawet idąc chodnikiem mieliśmy do czynienia z taką sytuacją, że słyszeliśmy bardzo głośny samochód lub motocykl, który poruszał się po drodze w taki sposób, że nasze bębenki w uszach prawie nie wytrzymały takiego zdarzenia. Taka sytuacja miała miejsce w naszym życiu nie raz i nie dwa i na pewno jeszcze nie raz się zdarza. Powstaje jednak pytanie, czym to jest spowodowane. Mianowicie głośność poruszania się po drodze dla konkretnych pojazdów spowodowana jest zastosowaniem konkretnych tłumików. Mianowicie są to wtedy tłumiki tuningowe, które celowo mają być znacznie bardziej głośniejsze niż te normalne. Jednym słowem wszystko po to, aby wyróżniać się na tle wszystkich innych pojazdów poruszających się po drodze a co za tym idzie, aby wyróżniać się z tłumu.

Tym bardziej, że głośny tłumik stał się już na stałe podstawowym elementem praktycznie wszystkich samochodów czy też motocykli przechodzących przez Tuning, czyli wszelkiego rodzaju zmiany. Takich samochodów lub też innych pojazdów na naszych drogach jest bardzo wiele i w żaden sposób nie będziemy w stanie doprowadzić do tego, aby zniknęły i nie hałasowały. Nie jest w stanie zrobić tego nawet policja, która nie jest w stanie wychwycić wszystkich kierujących takimi pojazdami, aby przynajmniej ukarać ich mandatami albo zmusić do usunięcia konkretnego tłumika lub jego modyfikacji w taki sposób, aby nie był on uciążliwy dla innych osób. My zaś sami od siebie nie jesteśmy przecież w stanie zapisywać wszystkich tablic rejestracyjnych i później na ich podstawie poszukiwać odpowiedniego dla nich sprawcę. Jednym słowem jest to niemożliwe, dlatego, też nie pozostaje nam nic innego jak tylko pogodzić się z taką sytuacją a co za tym idzie zatykać uszy tak, aby w chociażby najmniejszym stopniu je ochronić lub zabezpieczyć przed skutkami głośnej jazdy niektórych osób.

Czasami jednak będzie to bardzo trudne na przykład w momencie, kiedy nie będziemy w stanie szybko zareagować na jadący pojazd. W większości przypadków będzie jednak to możliwe. Aby poprawić trochę swoją sytuację możemy również liczyć na wszelkiego rodzaju akcje społeczne, które mają na celu uświadomić wszystkim ludziom jak wiele krzywdy mogą wyrządzić konkretnym osobom poprzez głośne poruszanie się po ulicach naszego kraju nie zależnie, jakim pojazdem. Jest to jednak zupełnie niezależne od nas. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że inaczej się po prostu nie da i musimy zrobić wszystko, aby jak najbardziej wyeliminować duże ilości decybelów na polskich drogach.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w Polityce Prywatności.